MBRB750-E3/81
Part Number : MBRB750-E3/81
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MBRB750-E3/81 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 4.83 mm
Case/Package : TO-263-3
Forward Current : 7.5 A
Max Surge Current : 150 A
Element Configuration : Common Cathode
Average Rectified Current : 7.5 A
Min Operating Temperature : -65 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current : 150 A
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Qty : 250 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Test & measurement Home theater & entertainment
Width : 9.14 mm
Length : 10.45 mm
Number of Pins : 3
Forward Voltage : 750 mV
Peak Reverse Current : 500 µA
Max Reverse Voltage (DC) : 50 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Max Reverse Leakage Current : 500 µA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 50 V