VS-10ETF12FPPBF
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-10ETF12FPPBF
Part Number : VS-10ETF12FPPBF
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VS-10ETF12FPPBF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Case/Package : TO-220-2
Number of Pins : 2
Forward Current : 10 A
Reverse Voltage : 1.2 kV
Peak Reverse Current : 100 µA
Reverse Recovery Time : 310 ns
Max Operating Temperature : 150 °C
Natural Thermal Resistance : 0.5 °C/W
Peak Non-Repetitive Surge Current : 115 A
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Qty : 670 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Grid infrastructure Enterprise machine
Schedule B : 8541100080
Recovery Time : 310 ns
Contact Plating : Tin
Forward Voltage : 1.33 V
Max Surge Current : 160 A
Element Configuration : Single
Average Rectified Current : 10 A
Min Operating Temperature : -40 °C
Max Forward Surge Current (Ifsm) : 160 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 1.2 kV