VS-20ETF12FPPBF
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-20ETF12FPPBF
Part Number : VS-20ETF12FPPBF
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VS-20ETF12FPPBF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Number of Pins : 2
Element Configuration : Single
Max Reverse Voltage (DC) : 1.2 kV
Max Operating Temperature : 150 °C
Natural Thermal Resistance : 0.5 °C/W
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Qty : 543 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Factory automation & control Gaming
Case/Package : TO-220-2
Forward Voltage : 1.31 V
Reverse Recovery Time : 400 ns
Average Rectified Current : 20 A
Min Operating Temperature : -40 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current : 355 A