VS-60CPF10PBF
Part Number : VS-60CPF10PBF
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VS-60CPF10PBF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Recovery Time : 480 ns
Max Surge Current : 700 A
Element Configuration : Common Anode
Max Reverse Voltage (DC) : 1 kV
Max Operating Temperature : 150 °C
Natural Thermal Resistance : 0.2 °C/W
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Qty : 892 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Building automation Portable electronics
Case/Package : TO-247-3
Reverse Voltage : 1 kV
Peak Reverse Current : 100 µA
Reverse Recovery Time : 480 ns
Average Rectified Current : 60 A
Min Operating Temperature : -40 °C