IR2156STRPBF
Part Number : IR2156STRPBF
Manufacturer : IR (Infineon Technologies)
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : IR2156STRPBF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Type : Integrated Circuit (IC)
Height : 1.75 mm
Frequency : 32 kHz
Rise Time : 110 ns
Max Frequency : 60 kHz
Output Current : 400 mA
Package Quantity : 2500
Number of Outputs : 2
Max Output Current : 500 mA
Max Supply Voltage : 16.5 V
Max Power Dissipation : 1 W
Operating Supply Current : 1 mA
Max Operating Temperature : 125 °C
Max Junction Temperature (Tj) : 150 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Lighting, Ballast Controllers
Qty : 6484 In Stock
Applications : Medical Body electronics & lighting Enterprise projectors
Mount : Surface Mount, Through Hole
Fall Time : 55 ns
Packaging : Cut Tape (CT)
Case/Package : SOIC
Number of Pins : 14
Output Voltage : 25 V
Number of Drivers : 2
Power Dissipation : 1 W
Max Supply Current : 10 mA
Min Supply Voltage : 10.5 V
Nominal Supply Current : 20 mA
Operating Supply Voltage : 15.6 V
Min Operating Temperature : -55 °C