IR2156SPBF
Part Number : IR2156SPBF
Manufacturer : Cypress Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : IR2156SPBF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Type : Integrated Circuit (IC)
Fall Time : 100 ns
Packaging : Bulk
Termination : SMD/SMT
Release Time : 100 ns
Number of Pins : 14
Package Quantity : 1980
Number of Outputs : 2
Reference Voltage : 600 V
Max Output Voltage : 25 V
Max Supply Voltage : 15.6 V
Min Supply Voltage : 10.5 V
Turn-Off Delay Time : 55 ns
Nominal Supply Current : 10 mA
Max Operating Temperature : 125 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Lighting, Ballast Controllers
Qty : 408 In Stock
Applications : Wired networking Lighting Tablets
Mount : Surface Mount, Through Hole
Frequency : 32 kHz
Rise Time : 150 ns
Case/Package : SOIC
Max Frequency : 60 kHz
Output Voltage : 25 V
Number of Drivers : 2
Power Dissipation : 1 W
Max Output Current : 500 mA
Max Supply Current : 10 mA
Min Output Voltage : 10 V
Turn-On Delay Time : 110 ns
Max Power Dissipation : 1 W
Operating Supply Current : 1 mA
Min Operating Temperature : -40 °C