IS82C55A-5
Part Number : IS82C55A-5
Manufacturer : Integrated Device Technology (Renesas Electronics America)
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : IS82C55A-5 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Interface : Parallel
Case/Package : PLCC
Number of Pins : 44
Min Supply Voltage : 4.5 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Interface - I/O Expanders
Qty : 965 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Power delivery Data storage
Frequency : 5 MHz
Packaging : Bulk
Number of I/Os : 24
Max Supply Voltage : 5.5 V
Max Operating Temperature : 85 °C