UPSD3233BV-24T6
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
UPSD3233BV-24T6
Part Number : UPSD3233BV-24T6
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UPSD3233BV-24T6 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Frequency : 24 MHz
Packaging : Bulk
Memory Size : 160 kB
Peripherals : POR, PWM, WDT
Max Frequency : 24 MHz
Number of Bits : 8
Number of Pins : 52
Max Supply Voltage : 3.6 V
Operating Supply Voltage : 3.3 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Number of Programmable I/O : 52
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microcontrollers
Qty : 700 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Power delivery Enterprise machine
RAM Size : 8 kB
Interface : I2C, UART, USART, USB
Access Time : 24 µs
Memory Type : FLASH
Case/Package : TQFP
Data Bus Width : 8 b
Number of I/Os : 37
Oscillator Type : Internal
Min Supply Voltage : 3 V
Max Operating Temperature : 85 °C