UPSD3312DV-40T6
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
UPSD3312DV-40T6
Part Number : UPSD3312DV-40T6
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UPSD3312DV-40T6 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
RAM Size : 2 kB
Interface : I2C, IrDA, SPI, UART, USART
Access Time : 40 µs
Memory Type : FLASH
Case/Package : TQFP
Data Bus Width : 8 b
Number of I/Os : 36
Oscillator Type : Internal
Max Supply Voltage : 3.6 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Number of Timers/Counters : 3
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microcontrollers
Qty : 942 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Power delivery Mobile phones
Frequency : 40 MHz
Packaging : Bulk
Memory Size : 80 kB
Peripherals : LVD, POR, PWM, WDT
Max Frequency : 40 MHz
Number of Bits : 8
Number of Pins : 52
Number of Outputs : 37
Min Supply Voltage : 3 V
Min Operating Temperature : -40 °C