MC68020RC20E
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MC68020RC20E
Part Number : MC68020RC20E
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MC68020RC20E More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Frequency : 20 MHz
Data Bus Width : 32 b
Number of Cores : 1
Max Supply Voltage : 5.25 V
Operating Supply Voltage : 5 V
Min Operating Temperature : 0 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microprocessors
Qty : 9360 In Stock
Weight : 13.849961 g
Max Frequency : 20 MHz
Number of Pins : 114
Core Architecture : RISC
Min Supply Voltage : 4.75 V
Max Operating Temperature : 70 °C